ICF’yi Uygulayın

İşlevsellik, Yetiyitimi ve Sağlığın Uluslararası Sınıflandırılması (ICF)’nın Uygulanması: Özel gereksinimi olan bireyler için sektörler arası desteğin, eğitim ve kalite güvence süreçlerinin iyileştirilmesi; kısa adıyla “ICF’yi Uygulayın”, biyo-psiko-sosyal alanlarda çalışan profesyoneller için sürekli eğitim sağlamak, yeterlilikleri geliştirmek ve materyaller geliştirmek amacıyla yürütülen bir Erasmus+ projesidir.

Derneğimizin de ortağı olduğu ve Kuzey Makedonya, Avusturya, Almanya ve Türkiye’den 10 farklı kuruluşun (sivil toplum kuruluşları, yüksek öğretim kurumları, küçük ve orta ölçekli işletmeler/özel muayenehaneler) yer aldığı projenin amacı, profesyonellerin destek planlama, değerlendirme ve belgeleme süreçlerinde Dünya Sağlık Örgütü’nün İşlevsellik, Yetiyitimi ve Sağlığın Uluslararası Sınıflandırılmasının (ICF) ortak bir dil olarak uygulamasını sağlamaktır.

Bu amaçla sağlık, psikososyal ve eğitim alanlarında kurumları ICF’yi ortak bir araç olarak kullanmalarını desteklemek için ICF Uygulama Kılavuzu tasarlanmıştır. Kılavuz, ICF’nin uygulanması için kapsamlı bir kaynak görevi görür ve özellikle sağlık, sosyal hizmet ve eğitim alanlarındaki yöneticiler ve karar vericiler dahil olmak üzere bu alanlardaki kilit kişileri hedefler. Kılavuzun amacı, kurumların uygulamalarına ICF’nin uzun vadeli entegrasyonunu kolaylaştırmaktır.

ICF Uygulama Kılavuzu’na ve daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen proje web sayfasına tıklayınız:
https://www.icf-implement.net

Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir. Ancak ifade edilen görüşler ve fikirler yalnızca yazar(lar)a aittir ve Avrupa Birliği veya Avrupa Eğitim ve Kültür Yürütme Ajansının (EACEA) görüşlerini yansıtması gerekmez. Bunlardan ne Avrupa Birliği ne de EACEA sorumlu tutulamaz.

© 2023 Tüm hakları saklıdır.

BAĞIŞÇI OL

Gönüllere, hayatlara uzanan sevgi yolculuğumuzda, gücümüze güç kat, uzakları yakın eyle, engelleri yıkmamıza omuz çık!

Valilik Onaylı Banka Hesap Numaralarımız

ZİRAAT BANKASI İZMİR ŞUBESİ

TR01 2345 6879 1011 1234 5678

HALK BANKASI İZMİR ŞUBESİ

TR01 2345 6879 1011 1234 5678

VAKIF BANK İZMİR ŞUBESİ

TR01 2345 6879 1011 1234 5678